2408NL-05W-B59-P50
detaildesc
2408NL-05W-B59-P50
NMB Technologies Corporation
型号:
2408NL-05W-B59-P50
描述:
FAN AXIAL 60X20MM 24VDC WIRE
用户指南
Air Flow 17.6 CFM (0.493m³/min)
Noise 31.5dB
Ingress Protection -
Current Rating (Amps) 0.055A
Fan Type Tubeaxial
Voltage - Rated 24VDC
Voltage Range 15 ~ 27.6VDC
Product Status Obsolete
RPM 4400 RPM
Mfr NMB Technologies Corporation
Material - Frame Plastic
Features Speed Sensor (Tach)
Width 20.00mm
Operating Temperature 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Static Pressure 0.162 in H2O (40.5 Pa)
Bearing Type Ball
Approval Agency CE, CSA, UL, VDE
Termination 3 Wire Leads
Size / Dimension Square - 60mm L x 60mm H
Weight 0.187 lb (84.82 g)
Lifetime @ Temp. -
Power (Watts) 1.32 W