
Panasonic Electronic Components
型号:
20TQC100MD2
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP TANT POLY 100UF 20V 2917
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$1.7955
$1.7955
10
$1.45635
$14.5635
50
$1.27072
$63.536
100
$1.11188
$111.188
500
$0.847115
$423.5575
1000
$0.741238
$741.238
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Manufacturer Size Code | D2 |
| Height - Seated (Max) | 0.079" (2.00mm) |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | - |
| Voltage - Rated | 20 V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 2000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 100mOhm @ 100kHz |
| Series | POSCAP™ TQC |
| Type | Molded |
| Package / Case | 2917 (7343 Metric) |
| Mfr | Panasonic Electronic Components |
| Capacitance | 100 µF |
| Features | General Purpose |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 20TQC |