177-025-110-S71
detaildesc
177-025-110-S71
NorComp Inc.
型号:
177-025-110-S71
品牌:
NorComp Inc.
描述:
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SLDR
用户指南
Dielectric Material Polyester, Glass Filled
Shell Material, Finish -
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Current Rating (Amps) 5A
Contact Finish Gold
Contact Type Signal
Material Flammability Rating UL94 V-0
Wire Gauge -
Product Status Obsolete
Backset Spacing 0.590" (14.99mm)
Contact Material Phosphor Bronze
Mfr NorComp Inc.
Connector Type Plug, Male Pins
Features Board Lock
Shell Size, Connector Layout 3 (DB, B)
Operating Temperature -55°C ~ 105°C