
Hammond Manufacturing
型号:
166Q6
封装:
-
批次:
-
描述:
PWR XFMR LAMINATED 37.8VA CHAS
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$38.6935
$38.6935
10
$34.1392
$341.392
25
$33.0011
$825.0275
50
$29.58718
$1479.359
100
$28.449175
$2844.9175
请发送询价,我们将立即回复。
| Center Tap | Yes |
| Termination Style | Wire Leads |
| Height - Seated (Max) | 58.67mm |
| Voltage - Primary | 115V |
| Secondary Winding(s) | Single |
| Voltage - Isolation | 2000Vrms |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 93.73mm L x 50.80mm W |
| Product Status | Active |
| Current - Output (Max) | 6A |
| Weight | 1.7 lbs (771.1 g) |
| Primary Winding(s) | Single |
| Series | 166 |
| Type | Laminated Core |
| Power - Max | 37.8VA |
| Mfr | Hammond Manufacturing |
| Voltage - Secondary (Full Load) | 6.3V |
| Package | Bulk |