160R-123GS
detaildesc
160R-123GS
API Delevan Inc.
型号:
160R-123GS
描述:
FIXED IND 12UH 185MA 3.7 OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 41 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) 0.080" (2.03mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 185 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.150" L x 0.120" W (3.81mm x 3.05mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
DC Resistance (DCR) 3.7Ohm Max
Ratings -
Inductance 12 µH
Series 160R
Type -
Package / Case 2-SMD
Frequency - Self Resonant 24MHz