
Rubycon
型号:
160MXG1800MEFCSN25X60
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
CAP ALUM 1800UF 20% 160V SNAP
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$6.251
$6.251
10
$5.55845
$55.5845
50
$4.86324
$243.162
100
$4.446475
$444.6475
500
$3.821166
$1910.583
1000
$3.543253
$3543.253
2500
$3.47378
$8684.45
请发送询价,我们将立即回复。
| Polarization | Polar |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Applications | General Purpose |
| Height - Seated (Max) | 2.441" (62.00mm) |
| Surface Mount Land Size | - |
| Tolerance | ±20% |
| Lead Spacing | 0.394" (10.00mm) |
| Voltage - Rated | 160 V |
| Mounting Type | Through Hole |
| Ripple Current @ Low Frequency | 3.43 A @ 120 Hz |
| Size / Dimension | 0.984" Dia (25.00mm) |
| Product Status | Active |
| Ratings | - |
| Lifetime @ Temp. | 3000 Hrs @ 105°C |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | - |
| Series | MXG |
| Package / Case | Radial, Can - Snap-In |
| Ripple Current @ High Frequency | 5.145 A @ 10 kHz |
| Mfr | Rubycon |
| Capacitance | 1800 µF |
| Package | Bulk |