
TE Connectivity AMP Connectors
型号:
160917-4
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN QC RCPT 13.5-17AWG 0.250
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.399
$0.399
10
$0.33915
$3.3915
25
$0.29906
$7.4765
50
$0.27474
$13.737
100
$0.26391
$26.391
250
$0.236968
$59.242
500
$0.226195
$113.0975
1000
$0.188499
$188.499
2500
$0.17234
$430.85
请发送询价,我们将立即回复。
| Insulation | Non-Insulated |
| Tab Width | 0.250" (6.35mm) |
| Tab Length | - |
| Tab Thickness | 0.032" (0.81mm) |
| Color | - |
| Terminal Type | Standard |
| Contact Finish | Tin |
| Termination | Crimp |
| Gender | Female |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| Wire Gauge | 13.5-17 AWG |
| Product Status | Active |
| Series | Fastin-Faston |
| Length - Overall | 0.756" (19.20mm) |
| Insulation Diameter | 0.083" ~ 0.122" (2.11mm ~ 3.10mm) |
| Mfr | TE Connectivity AMP Connectors |
| Contact Material | Phosphor Bronze |
| Features | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Base Product Number | 160917 |