首页 / / 1447AK16
1447AK16
detaildesc
1447AK16
Hammond Manufacturing
型号:
1447AK16
描述:
BOX STEEL GRAY 48"L X 37.380"W
用户指南
Area (L x W) 1794in² (1.157 m²)
Color Gray
Material Metal, Steel
Material Flammability Rating -
Size / Dimension 48.000" L x 37.380" W (1219.20mm x 949.45mm)
Product Status Obsolete
Weight 211 lbs (95.7 kg)
Ratings IP54, JIC EGP-1-1967, NEMA 12,13, UL-508
Thickness 14 Gauge
Design Hinged Door, Lid
Series 1447A
Shipping Info Drop shipped from the Manufacturer's Warehouse
Mfr Hammond Manufacturing
Container Type Box
Height 16.000" (406.40mm)