
Keystone Electronics
型号:
1425-3
封装:
-
批次:
-
描述:
CONN PC PIN CIRC 0.040DIA TIN
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$0.2565
$0.2565
25
$0.20862
$5.2155
100
$0.183255
$18.3255
250
$0.171646
$42.9115
500
$0.152285
$76.1425
1000
$0.117439
$117.439
2500
$0.107654
$269.135
请发送询价,我们将立即回复。
| Insulation | Non-Insulated |
| Pin Size - Below Flange | - |
| Contact Finish Thickness | 200.0µin (5.08µm) |
| Terminal Type | PC Pin |
| Contact Finish | Tin |
| Length - Below Flange | 0.113" (2.87mm) |
| Termination | Swage |
| Length - Above Flange | 0.300" (7.62mm) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Product Status | Active |
| Series | - |
| Length - Overall | 0.433" (11.00mm) |
| Mounting Hole Diameter | 0.043" (1.09mm) |
| Flange Diameter | 0.070" (1.77mm) |
| Insulation Color | - |
| Contact Material | Brass |
| Mfr | Keystone Electronics |
| Material - Insulation | - |
| Package | Bulk |
| Pin Size - Above Flange | 0.040" (1.02mm) Dia |
| Terminal Style | Single End |
| Board Thickness | 0.093" (2.36mm) |