108R-473GS
detaildesc
108R-473GS
API Delevan Inc.
型号:
108R-473GS
描述:
FIXED IND 47UH 36MA 19 OHM SMD
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz
Q @ Freq 30 @ 2.5MHz
Height - Seated (Max) 0.075" (1.91mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 36 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
DC Resistance (DCR) 19Ohm Max
Ratings -
Inductance 47 µH
Series 108R
Type -
Package / Case Nonstandard, 2 Lead
Frequency - Self Resonant 9MHz