0805N120F201CT
detaildesc
0805N120F201CT
Walsin Technology Corporation
型号:
0805N120F201CT
描述:
CAP CER 12PF 200V C0G/NP0 0805
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Product Status Active
Ratings -
Series -
Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr Walsin Technology Corporation
Capacitance 12 pF