
Littelfuse Inc.
型号:
0495040.ZXA
品牌:
封装:
-
批次:
-
描述:
FUSE AUTO 40A 32VAC AUTO LINK
购买数量:
递送:

付款:
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$2.147
$2.147
5
$2.0444
$10.222
10
$1.9418
$19.418
50
$1.56731
$78.3655
100
$1.328765
$132.8765
250
$1.294736
$323.684
500
$1.090296
$545.148
1000
$0.971052
$971.052
5000
$0.851798
$4258.99
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Melting I²t | 3650 |
| Response Time | Slow Blow |
| Color | Green |
| DC Cold Resistance | 1.3 Ohms |
| Approval Agency | UR |
| Current Rating (Amps) | 40 A |
| Fuse Type | Automotive |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 1kA |
| Mounting Type | Requires Holder |
| Size / Dimension | 0.555" L x 0.472" W x 1.063" H (14.10mm x 12.00mm x 27.00mm) |
| Product Status | Active |
| Series | JCASE™ 495 |
| Package / Case | Auto Link |
| Voltage Rating - AC | 32 V |
| Mfr | Littelfuse Inc. |
| Package | Bulk |