
Molex
最小起订量: 1 最小递增量: 1
数量
单价
总价
1
$6.5265
$6.5265
10
$4.97705
$49.7705
25
$4.66184
$116.546
50
$4.14371
$207.1855
100
$4.05365
$405.365
250
$3.738402
$934.6005
500
$3.378067
$1689.0335
1000
$2.995217
$2995.217
请发送询价,我们将立即回复。
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Number of Rows | 1 |
| Barrier Type | 2 Wall (Dual) |
| Top Termination | Screws |
| Voltage Rating | 300V |
| Color | Black |
| Current Rating (Amps) | 15A |
| Terminal Screw Material | Steel |
| Mounting Type | Chassis, Panel |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Wire Gauge | 14-22 AWG |
| Product Status | Active |
| Bottom Termination | Closed |
| Series | Beau 38720 |
| Terminal Screw Finish | Zinc, Clear Chromate |
| Mfr | Molex |
| Pitch | 0.375" (9.53mm) |
| Material - Insulation | Thermoplastic |
| Features | Flange |
| Number of Circuits | 6 |
| Package | Bulk |
| Terminal Block Type | Barrier Block |
| Number of Wire Entries | 6 |
| Base Product Number | 038720 |