首页 / 保险丝 / 0224.125DRT1P
0224.125DRT1P
detaildesc
0224.125DRT1P
Littelfuse Inc.
型号:
0224.125DRT1P
描述:
FUSE GLASS 125MA 250VAC 125VDC
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.00286
Response Time Fast Blow
Color -
DC Cold Resistance 3.9 Ohms
Approval Agency -
Current Rating (Amps) 125 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A AC, 10kA DC
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.185" Dia x 0.570" L (4.70mm x 14.48mm)
Product Status Obsolete
Series 224
Voltage Rating - DC 125 V
Package / Case 2AG, 5mm x 15mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V