首页 / 保险丝 / 0217.040MRET1P
0217.040MRET1P
detaildesc
0217.040MRET1P
Littelfuse Inc.
型号:
0217.040MRET1P
描述:
FUSE GLASS 40MA 250VAC 5X20MM
用户指南
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 8E-05
Response Time Fast Blow
Color -
DC Cold Resistance 183.15 Ohms
Approval Agency CCC, CE, CSA,KC, SEMKO, UL, VDE
Current Rating (Amps) 40 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia x 0.886" L (6.00mm x 22.50mm)
Product Status Obsolete
Series 217
Package / Case 5mm x 20mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V